خانه / معرفی همکاران / اساتید / استاد مهدی مهریزی

استاد مهدی مهریزی

حجت‌الاسلام‌والمسلمین مهدی مهریزی در سال ۱۳۴۱ در شهر مقدس مشهد متولد شد. در سال ۱۳۵۵ وارد حوزه علمیه مشهد شد و پس از اتمام دروس مقدمات در سال ۱۳۵۸ وارد حوزه علمیه قم شد و به مدت بیست سال در دروس فقه و اصول و فلسفه حضور یافت و از اساتیدی همچون آیات عظام وحید خراسانی، تبریزی و فاضل لنکرانی بهره برد. وی هم‌زمان با تحصیل، به تدریس دروس حوزه تا رسایل و مکاسب اشتغال داشته و از سال ۱۳۶۴ تاکنون در دانشگاه‏های مختلف به تدریس اشتغال دارد. وی همچنین در همایش‏ها و اجلاس‌های علمی بسیاری به ارائه مقاله و سخنرانی پرداخته است.

استاد مهریزی گواهی‌های علمی ازجمله درس خارج حوزه به مدت ۱۱ سال، مجوز تدریس تمامی دروس معارف اسلامی در تمامی دانشگاه‌ها و رتبه استادیاری از سوی معاونت دروس معارف اسلامی و دانشکده حدیث دارد.

ازجمله تقدیرنامه‌های علمی وی می‌توان به شخصیت و حقوق زن در اسلام؛ پژوهش فرهنگی سال، مقاله نگاهی تاریخی به مسئله فقه و زمان در چهارمین جشنواره مطبوعات، مقاله نوروز در روایات اسلامی در جشنواره مطبوعات اصفهان و مجموعه میراث حدیث شیعه در همایش بزرگداشت حامیان نسخ خطی، اشاره نمود.

ازجمله مسئولیت‌های اجرایی وی، عضویت در شورای دین‌پژوهان کشور و شورای علمی دایره‌المعارف زنان است. همچنین همکاری با فصلنامه حکومت اسلامی، فصلنامه علوم حدیث، ماهنامه حدیث زندگی، مرکز تحقیقات دارالحدیث، مرکز مطالعات و تحقیقات دفتر تبلیغات اسلامی، کتابخانه تخصصی فقه و حقوق و کتابخانۀ تخصصی فقه و حقوق، در کارنامه وی دیده می‌شود.

مطلب پیشنهادی

آشنایی با مدرسه چهاردهم مشق اجتهاد، مدرسه علمیه امام خمینی (ره) گرگان

این حوزه در سال ۱۳۵۹ با پذیرش طلاب در مدرسه محسنیه آغاز به کار کرد. …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Google Analytics Alternative