خانه / معرفی همکاران / اساتید / استاد مهدی مهریزی

استاد مهدی مهریزی

حجت‌الاسلام‌والمسلمین مهدی مهریزی در سال ۱۳۴۱ در شهر مقدس مشهد متولد شد. در سال ۱۳۵۵ وارد حوزه علمیه مشهد شد و پس از اتمام دروس مقدمات در سال ۱۳۵۸ وارد حوزه علمیه قم شد و به مدت بیست سال در دروس فقه و اصول و فلسفه حضور یافت و از اساتیدی همچون آیات عظام وحید خراسانی، تبریزی و فاضل لنکرانی بهره برد. وی هم‌زمان با تحصیل، به تدریس دروس حوزه تا رسایل و مکاسب اشتغال داشته و از سال ۱۳۶۴ تاکنون در دانشگاه‏های مختلف به تدریس اشتغال دارد. وی همچنین در همایش‏ها و اجلاس‌های علمی بسیاری به ارائه مقاله و سخنرانی پرداخته است.

استاد مهریزی گواهی‌های علمی ازجمله درس خارج حوزه به مدت ۱۱ سال، مجوز تدریس تمامی دروس معارف اسلامی در تمامی دانشگاه‌ها و رتبه استادیاری از سوی معاونت دروس معارف اسلامی و دانشکده حدیث دارد.

ازجمله تقدیرنامه‌های علمی وی می‌توان به شخصیت و حقوق زن در اسلام؛ پژوهش فرهنگی سال، مقاله نگاهی تاریخی به مسئله فقه و زمان در چهارمین جشنواره مطبوعات، مقاله نوروز در روایات اسلامی در جشنواره مطبوعات اصفهان و مجموعه میراث حدیث شیعه در همایش بزرگداشت حامیان نسخ خطی، اشاره نمود.

ازجمله مسئولیت‌های اجرایی وی، عضویت در شورای دین‌پژوهان کشور و شورای علمی دایره‌المعارف زنان است. همچنین همکاری با فصلنامه حکومت اسلامی، فصلنامه علوم حدیث، ماهنامه حدیث زندگی، مرکز تحقیقات دارالحدیث، مرکز مطالعات و تحقیقات دفتر تبلیغات اسلامی، کتابخانه تخصصی فقه و حقوق و کتابخانۀ تخصصی فقه و حقوق، در کارنامه وی دیده می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Google Analytics Alternative