خانه / معرفی همکاران / اساتید / استاد حمید شهریاری

استاد حمید شهریاری

حجت‌الاسلام‌والمسلمین حمید شهریاری، در دی‌ماه ۱۳۴۲ در تهران به دنیا آمد. وی دروس سطح حوزه را در مدت شش سال به پایان رساند. او در این سال‌ها در پایه هفتم حوزه شاگرداول شد و از دست چند مرجع تقلید، جوایزی دریافت کرد. پس از طی دوره آموزشی سطح، به مدت ده سال در درس خارج فقه و اصول استادانی همچون آیت‌الله سید کاظم حائری و آیت‌الله شیخ جواد تبریزی، به‌طور مستمر شرکت کرد.

شهریاری از سال ۱۳۷۵ تا امروز ریاست مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی نور را بر عهده دارد. او ریاست مرکز تحقیق و توسعه علوم انسانی (سازمان سمت)، مدیریت شبکه اطلاع‌رسانی حوزه و دبیری شورای عالی اطلاع‌رسانی کشور را نیز در کارنامه اجرایی خود دارد. معاونت آمار و فناوری اطلاعات قوه قضائیه و عضویت شورای تخصصی پژوهش حوزه از سمت‌های کنونی وی است.

وی به دلیل نگارش کتاب فلسفه اخلاق در تفکر غرب در سال ۱۳۸۶ موفق به دریافت جایزه کتاب سال جمهوری اسلامی ایران شد. همچنین در سال ۱۳۸۸ اولین سند راهبردی جامعه اطلاعاتی ایران با ویرایش ایشان به چاپ رسیده است.

ازجمله تألیفات وی می‌توان به فلسفه اخلاق در تفکر غرب، اخلاق فناوری اطلاعات، تبارشناسی اخلاق نیچه و بررسی آن از دیدگاه مک اینتایر اشاره داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Google Analytics Alternative