خانه / معرفی همکاران / اساتید / استاد احمد مبلغی

استاد احمد مبلغی

حجت‌الاسلام‌والمسلمین احمد مبلغی در سال ۱۳۳۸ در خانواده‌ای روحانی و سرشناس در بروجرد دیده به جهان گشود. وی دروس مقدماتی و سطح را نزد اساتیدی همچون آیات اشتهاردی، ستوده، پایانی و اعتمادی به انجام رسانید و در مقطع تخصصی دروس خارج از اساتید مبرز و به نامی همچون حضرات آیات عظام فاضل لنکرانی، میرزا جواد تبریزی و … بهره برد.

وی در کنار مباحث ارزشمند حوزوی، آگاهی از تحولات نو آمد و جدید، شرط لازم هرگونه فعالیت علمی و پژوهشی است؛ ازاین‌روی بخشی از فعالیت‌ها و تلاش‌های پژوهشی وی از همان ابتدا به تحصیل، تحقیق و استفاده از مکاتب فلسفی جدید، مقایسه آن‌ها با معارف آسمانی اسلام و کوشش جهت دوری از هرگونه التقاط اختصاص یافت.

تخصص استاد احمد مبلغی در رشته‌های فقه و اصول، علوم قرآنی، ادیان و مذاهب بوده و در این زمینه ۳ کتاب و حدود ۶۰ مقاله علمی چاپ‌شده در مجلات حوزوی و دانشگاهی دارد.

برخی از سوابق اجرایی و علمی وی عبارت‌اند از: ریاست مرکز تحقیقات مجمع تقریب میان مذاهب اسلامی. ریاست پژوهشکده فقه و حقوق. معاونت پژوهش دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم. تدریس اصول مقارن در مؤسسه مذاهب اسلامی. تدریس اندیشه‌های اصولی امام در مؤسسه آموزشى نشر آثار امام خمینى. تدریس تاریخ اصول مقارن در مدرسه تخصصى فقه و اصول.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Google Analytics Alternative